ingiliz setter eğitimi - Rastgele Avcı Soru Cevap Bölümü
Sayın Ziyaretçimiz lütfen konu ve cevaplarınızda site içeriğine uygun mesajlar yazınız.
Aksi takdirde site içeriği dışındaki mesajlar yayımlanmaz.
Bilginize.
Ana Sayfa - ingiliz setter eğitimi
Konu : ingiliz setter eğitimi (30.11.2013 12:13:31)
Konuyu Açan:
irfan kurum
Şehir: Bursa
Değerli usta avcı abileirim çok müzdarip olduğum bir konu hakkında tecrübblerinize başvurma gereği duydum benim 7 aylık satfkan erkek ingiliz setter köpeğim var köpeğime temel itaat aport işaret ile arama eğitimlerini verdim önünde 15 e yakın bıldırcın vurdum getirdi çulluğun kanadını saklıyorum bulup getiriyor ben köpeğimi ava Gotürüyorum bana öyle geliyorki köpek ne aradığını bilmiyor tesadüfen önümden kalkan çulluğu vurdum gitti buldu fakat getirmedi koklayıp bıraktı köpek iyi geziyor fazla açılmıyor ama içimde köpek bozulacak diye bir korku var ferma oltasında ferma var ama ne bıldırcında nede çullukta ferma yok bana bu konu hakkında tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Cevap : İngiliz Setter köpek (30.11.2013 19:33:23)
Cevap Yazan:
Yönetim
Şehir: Ankara
Sayın irfan kurum,
bence köpeğinizin yaşına göre gösterdiği davranış biçimi normal. Bu işin eğitimcisi değilim, fakat anlatımlarınızdan köpeğinizin daha çok görerek ferma vermeye alıştığı fikri oluştu bende. Ferma oltasını bırakmanızı (ferma oltası yanlış demiyorum), biraz da sadece koku ağırlıklı çalışmanızı öneririm. Birde ferma veren usta köpekler ile ava giderseniz sizin köpeğinizde alışacaktır.
Biraz sabırlı olmanızı ve eğitimlere devam etmeniz durumunda ileride daha da gelişecektir diye düşünüyorum.

Cevap : ingiliz setter eğitimi (05.12.2013 14:25:06)
Cevap Yazan:
irfan kurum
Şehir: Bursa
değerli yönetici köpeğimi mümkün olduğunca usta av köpekleri ile ava görütmeye gayret ediyorum fakat usta köpek fermada iken bile bizimkinin umrunda olmuyor çulluğun kanadını saklıyorum bulup getiriyor am canlı hedef onun için bişey ifade etmiyor gib geliyor bana bunu nasıl aşıcağımı bilmiyorum .

Cevap : ingiliz setter eğitimi (05.12.2013 19:57:30)
Cevap Yazan:
Yönetim
Şehir: Ankara
Sayın irfan kurum,
önceki mesajımda da belirttiğim gibi köpek eğitmeni değilim. Size bilgilerim ve tecrübelerim doğrultusunda bilgi vermeye çalışıyorum lütfen bunu dikkate alınız.
Usta av köpeği olan arkadaşlarınız bu konuda size yardımcı olabilirler, tecrübelerini paylaşabilirler veya profesyonel bir destek almanız gerekebilir diye düşünüyorum.

Sitemizin "Soru Cevap Bölümünde" Bulunan Videolar, Resimler, Makaleler, Vs. Ekleyen Kişiye Aittir.
Bunlardan Doğacak Sorunlardan RASTGELEAVCI.COM Sorumlu Tutulamaz.
© RASTGELEAVCI.COM Tüm Hakları Saklıdır.