Av Ve Tüfekleri - Rastgele Avcı Soru Cevap Bölümü
Sayın Ziyaretçimiz lütfen konu ve cevaplarınızda site içeriğine uygun mesajlar yazınız.
Aksi takdirde site içeriği dışındaki mesajlar yayımlanmaz.
Bilginize.
Ana Sayfa - Av Ve Tüfekleri
Konu : Av Ve Tüfekleri (01.08.2013 17:41:29)
Konuyu Açan:
yosun
Şehir: Bursa
Merhaba herkeze
ben avcı olmak istiyorum biraz masraflı gözüküyor herşeyi ufak tefek halledebilirim ancak bu yivsiz tüfeklerin fiyatları konusunda endişeliyim. ilk avımca hiç biriniz kadar iyi olamıyıcam belki boşa yürücem ateş edemicem belki, bu yüzden kendime alıcağım ilk tüfeğin iş görmesi ancak pahalı olmaması lazım sizin görüşünüz nedir ilk olarak ne almamı önerirsiniz fiyatlarıda belirtirseniz çok sevinirim. Bursadan Furkan ben yaş 20 ilgilenip avcılıkla ilgili bilgi vermek isteyen olursa buluşp dinlemek isterim

Cevap : Avcı olmak (01.08.2013 20:51:51)
Cevap Yazan:
Yönetim
Şehir: Ankara
Sayın Furkan,
almayı düşündüğün tüfek tek başına iş görmeyecektir, ancak senle birlikte iş görecektir. Başlangıçta çevrende ava giden biri var ise onunla birlikte ava başlamanı öneririm ki, büyük bir olasılıkla öyle de olacaktır.
Tüfek konusu kişiye göre değişkendir. Fikirlere açık ol, fakat almak istediğin tüfeği al. Bunun içinde av bayilerini dolaşıp tüfeklere yakından bakarak ve dokunarak seçmeni öneririm.
Fiyatlara gelince internet sitelerindeki fiyatlar tüfek harici ürünlerde de olmak üzere genelde yüksektir. Bunun yerine av bayilerine bakmanı öneririm.
Huğlu marka tüfekler iyi tüfekler sınıfındadır.

Cevap : AVCI OLMAK (01.08.2013 21:24:53)
Cevap Yazan:
yosun
Şehir: Bursa
yakınımda ava giden pek kişi yok hatta kimse yok . bursa av ve atıcılık kulübü var oraya gittim oradakiler aylık 200 lira önce avcı ol tüfeğini al gel dediler yolladılar. ben nerden başlasam napsam ortada kaldım :(

Cevap : Avcı olmak (01.08.2013 22:02:58)
Cevap Yazan:
Yönetim
Şehir: Ankara
Sayın Furkan,
ilk önce şunu söyleyeyim avcılık yapabilmek için herhemgi bir derneğe üyelik zorunlu değildir. Ayrıca dernek aidatı alarak söylediğin para çok yüksek. Genelde 10 TL, 20 TL ve 30 TL şeklindedir ve yıllıktır.
Şimdi bir kişinin Yivsiz Av Tüfeği alması için avcı olması gerekmiyor. Nedeni de Yasalar değişti de ondan. Bir kişi avcılık yapsın veya yapmasın Yivsiz Av Tüfeği alabilir.
Avcılık yapacağım diyorsa kişi, herşeyden önce Avcılık Belgesi alması gerekiyor.
Bu konularla ilgili sitemizde Yararlı Bilgiler altında bulunan Avcılık Kursu, Avcılık Belgesi ve Yivsiz Tüfek Ruhsatı yazılarını okumanızı öneririm.

Sitemizin "Soru Cevap Bölümünde" Bulunan Videolar, Resimler, Makaleler, Vs. Ekleyen Kişiye Aittir.
Bunlardan Doğacak Sorunlardan RASTGELEAVCI.COM Sorumlu Tutulamaz.
© RASTGELEAVCI.COM Tüm Hakları Saklıdır.