BU ACEMİYE YARDIM EDERMİSİNİZ - Rastgele Avcı Soru Cevap Bölümü
Sayın Ziyaretçimiz lütfen konu ve cevaplarınızda site içeriğine uygun mesajlar yazınız.
Aksi takdirde site içeriği dışındaki mesajlar yayımlanmaz.
Bilginize.
Ana Sayfa - BU ACEMİYE YARDIM EDERMİSİNİZ
Konu : BU ACEMİYE YARDIM EDERMİSİNİZ (06.04.2010 02:55:06)
Konuyu Açan:
ferhat53
Şehir: İstanbul
merhaba

Öncelikle bu forumu kuran ve emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum gerçekten çok mükemmel inşallah acemiliğimi attığımda bence iyi bir avcı ve aktif bir üye olabilirim şimdiden bütün abi ve kardeşlere selamlar. Öncelikle kendimi tanıtıyım siz

istanbulda ikamet etmekteyim 22 yaşındayım

winchester 1300 defender marka pompalı tüfeğim var bu tarz pompalı tüfekler bildiğim kadırıyla avcılar tarafından fazla kullanılmıyo (bildiğim kadarıyla) ve size sormak istediklerim :

1.sizece tüfeğim nasıl ? ben daha çok domuz avına merakım var zaten benim tüfeğimle kuş v.b gibi küçük avlar da kolay kolay yapılmaz heralde namlu şoksuz nede olsa savunma tüfeği yani ama başlangıç olarak bununla başlama istiyorum yani ileride yani biraz daha tecrubelendikce otomatik süper poze gibi tüfekler alıcam

2.avcılık kursunu bitirdim ALLAHA şükür belgemi aldım ama prosetür nasıl işliyo hiç bilgim yok yani istanbulda hangi adreste nerede başvurucaz harçları nereye ve nekadar yatırıcaz ? bu arada dernek üyesi de değilim.evrakları tamamlayıp ücretlerini ödedikten sonra günü birlik avcılık belgemizi alabiliyomuyuz ?

3.istanbul da domuz avı yapılıyomu ? geçen sezon nerelerde yapıldı

biliyorum çok soru sordum abiler ve kardeşler ama sizlerin bana yardım edeceğinizi biliyorum içime doğdu yani şimdiden herkese çok çok teşekkür ediyorum sizin desteklerinizi bekliyorum saygılar

Cevap : iyi avlar (06.04.2010 14:49:12)
Cevap Yazan:
Yönetim
Şehir: Ankara
Sayın ferhat53,
tüfeğiniz bence iyi. elinizdeki tüfek ile hangi avı rahat yapacağınızı zaten biliyorsunuz. Başlangıç ve istediğiniz tüfek olması önemli bir konu.
Kursu bitirdiğinize sevinmeniz mi üzülmeniz mi gerekiyor bunu ileri de daha iyi anlayacaksınız. Bu belge için ava gidin, gitmeyin her yıl Ocak ayının son gününe kadar vergi dairesine bunun bedelini yatıracaksınız. Bağlı olduğunuz bölge deki vergi dairesine yatırabilirsiniz.
Öyle sizin düşündüğünüz gibi günü birlik ücret ödeme yok. Yine her yıl Mayıs ayı sonu veya Haziran ayı başlarında yayınlanan yönetmeliğe göre bu seferde avlanma pulu bedelini bulunduğunuz il veya Türkiye geneli şeklinde (şimdiye kadar böyle idi) yatırıp ondan sonra ancak ava gidebileceksiniz. Bu konu ile ilgili sitemiz deki yazıları okumanızı öneririz.
İstanbul domuz avı konusunda ise Ankara´da olduğumuzdan yardımcı olamıyoruz. İstanbul´da ikamet eden avcı arkadaşlar yardımcı olacaktır sanırım.

Rastgele Avcı.

Cevap : Teşekkür ederim (06.04.2010 16:36:32)
Cevap Yazan:
ferhat53
Şehir: İstanbul
Verdiğiniz bilgiler için gerçekten çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz inşallah başka arkadaşlar da görüşlerini dinleme şansım olur size de kazasız belasız avlar diliyorum

Sitemizin "Soru Cevap Bölümünde" Bulunan Videolar, Resimler, Makaleler, Vs. Ekleyen Kişiye Aittir.
Bunlardan Doğacak Sorunlardan RASTGELEAVCI.COM Sorumlu Tutulamaz.
© RASTGELEAVCI.COM Tüm Hakları Saklıdır.