Soru Cevap Bölümü Kuralları - Rastgele Avcı Soru Cevap Bölümü
Sayın Ziyaretçimiz lütfen konu ve cevaplarınızda site içeriğine uygun mesajlar yazınız.
Aksi takdirde site içeriği dışındaki mesajlar yayımlanmaz.
Bilginize.
Ana Sayfa - Soru Cevap Bölümü Kuralları
Konu : Soru Cevap Bölümü Kuralları (07.07.2006 09:03:00)
Konuyu Açan:
Yönetim
Şehir: Ankara
Devam etmeden önce lütfen aşağıdaki kuralları okuyun.
Kuralları kabul ediyorsanız Mesaj yazınız veya Üye olunuz aksi takdirde Mesaj yazmayınız ve Üye olmayınız.


Mesaj yazar iken ve Üye olur iken sizin hakkınızda özel olmayan ufak tefek bilgiler almak zorundayız. Lütfen bu bilgileri doğru bir şekilde girin.

Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve herhangi bir üyemize tehdit edici, küfürlü, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak kesinlikle yasaktır. Yazdığınız her türlü mesajdan yalnızca siz sorumlu sayılırsınız. Site Yöneticileri bu konuda hiçbir sorumluluk üstlenmez. Bölüm kurallarına uymayan mesajlar hiçbir ayrım gözetmeksizin silinir. Soru Cevap Bölümü´ne mesaj yazarken lütfen bölüm kuralları dahilinde mesajlar yazmaya çalışın aksi takdirde mesajlarınız hiçbir uyarıda bulunulmadan silinir.

Daha fazla bilgi için Yöneticiler ile irtibata geçin.

1-Soru Cevap Bölümünde kişi veya firmaların onurlarını zedeleyecek hakaret, küfür vs. içeren mesajları yazmak kesinlikle yasaktır.

2-Soru Cevap Bölümündeki bir kullanıcıyı bir konuda bilgisi olmadığı veya az bilgisi olduğu için veya bir konuda hatalı bilgi verdiği için suçlayıp hakaret edemezsiniz. Böyle durumlarda lütfen olaya kibarca yaklaşın.

3-Soru Cevap Bölümünde cevabı önceden verilmiş soruları bölüm içerisinde aramadan gereksiz mesajlar yazıp bölümde gereksiz bir karmaşa yaratanlar önce uyarılıp ardından gerek görülürse bölümden uzaklaştırılacaktır. Böyle bir olaya düşmemek için Soru Cevap Bölümünde arama yapınız.

4-Aynı başlığı birden fazla konu altında açamazsınız. Bununla beraber lütfen konu başlıklarına dikkat ediniz. Dikkat çekici konu başlıkları seçmek yasaktır.Konuyu anlatan başlıklar seçmeye özen gösteriniz. Buna benzer olaylarda konu silinir, gerektiğinde üyelik iptal edilebilir.

5-Soru Cevap Bölümünde dil, din, ırk ve siyaset hakkında tartışma yapmak kesinlikle yasaktır, siyasi yazılarınızı siyasi içerikli forumlara üye olarak o forumlarda dile getirebilirsiniz, Soru Cevap Bölümünü siyasi propaganda için kullananların üyelikleri iptal edilir.

6-Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. Yardım, lütfen, acil kişiye özel gibi başlıklar derhal silinecektir.

7-Soru Cevap Bölümünü bilgi paylaşım merkezi olduğu için gereksiz-kişisel tartışmalara-atışmalara girmek yasaktır. Soru Cevap Bölümünü bir birinize meydan okuyacak bir yer değildir.

8-Başkasına ait kişisel bilgiler yayınlamak yasaktır. Kendinize ait kişisel bilgileri başkaları ile paylaşmayınız.
(telefon numarası, ev veya iş adresi, e-posta adresi v.b.)

9-Soru Cevap Bölümü görevlileri bölümdeki yetkili kişilerdir. Soru Cevap Bölümü görevlilerine hakaret, küfür vs. kesinlikle yasaktır.

10-Yöneticiler her yazılan mesajı kontrol edemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen yöneticilere bildiriniz.

11-Yöneticiler siteden sorumlu kişilerdir. Gereksiz tartışmalara girmek yasaktır. Soru Cevap Bölümündeki yöneticilere dolaylı yoldan sataşmak, üyelik iptalinize neden olabilir. Sorunlarınızı yöneticilerin özeline mesaj atarak çözünüz.

12-Soru Cevap Bölümünde üyeler arasında yapılan link ve program paylaşımında, bilgisayarınızda oluşabilecek problemlerden kullanıcılar sorumludur. Bu yolla program indiren kullanıcılar bir virüs tarama programını muhakkak kullanmalıdır. Aksi halde site yönetimi sorumluluk kabul etmez.

13-Açtığınız konularda, daha sonraki günlerde de ekleme yaparsanız, aynı konu başlığını kullanırsanız, bölümün kirliliğini önlemiş oluruz. Buna benzer olaylarda bu kurala uyulmaz ise yöneticiler Soru Cevap Bölümünü temizleme yetkisine sahiplerdir.

14-Soru Cevap Bölümüne konunuzu yazdıktan sonra, lütfen konunun yukarılarda tutmak için konu ile alakasız yazılarla eklemeler yapmayınız. Bu tip eylemlerde, konu uyarı yapılmadan silinecektir. İlk mesajınızı dikkatli yazınız.

15-Bu bölümde bulunarak tüm Soru Cevap Bölümünü kurallarını kabul etmiş sayılırsınız. Soru Cevap Bölümünü kuralları haber vermeksizin değiştirilebilir.

16-Bu bölüme yazılan mesajların , üyelik iptali, cezalandırma veya uzaklaştırma gibi durumlarda silinip silinmeyeceğine kullanıcı değil yöneticiler karar verir. Kısaca hangi mesajların silinip hangilerinin silinmeyeceğine karar vermek kullanıcıya ait bir hak değildir, tüm konu veya cevaplar gerektiğinde siteye mal edilmiş sayılabilir ve veri tabanında ister anonim ister gerçek isimli olacak şekilde tutulabilir. Lütfen Konu açar iken veya Cevap yazar iken iyi düşünüp kararınızı veriniz. Aksi takdirde site ve yöneticiler sorumluluk kabul etmez anlaşmayı kabul ettiğinizi varsayarlar.

17-Soru Cevap Bölümünün genelinde yazılan yazılardan yazı sahipleri sorumludur, web sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Mesaj yazdığınız veya Üye olduğunuz takdirde yukarıdaki kuralları kabul ettiğiniz varsayılır.
Lütfen Soru Cevap Bölümü Kurallarını dikkatli bir şekilde okuyun.

Rastgele Avcı

Sitemizin "Soru Cevap Bölümünde" Bulunan Videolar, Resimler, Makaleler, Vs. Ekleyen Kişiye Aittir.
Bunlardan Doğacak Sorunlardan RASTGELEAVCI.COM Sorumlu Tutulamaz.
© RASTGELEAVCI.COM Tüm Hakları Saklıdır.