Yine Zamansız Sezonu Kapattılar - Rastgele Avcı Soru Cevap Bölümü
Sayın Ziyaretçimiz lütfen konu ve cevaplarınızda site içeriğine uygun mesajlar yazınız.
Aksi takdirde site içeriği dışındaki mesajlar yayımlanmaz.
Bilginize.
Ana Sayfa - Yine Zamansız Sezonu Kapattılar
Konu : Yine Zamansız Sezonu Kapattılar (24.02.2009 16:40:31)
Konuyu Açan:
Erdinc
Merhaba değerli avcı camiası, saygıdeğer üstatlar.Sezonu bu yıl daha erken kapattılar.Halbuki bu açılış ve kapanışları bölgelere göre, göçmen kuşların geliş gidiş zamanlarına göre ayarlamaları gerekmezmi? Ben iç anadolu bölgesinde avlanmaktayım.Bölgemize göçmen kuşlar, yani kaz ve ördeklerden bahsediyorum Şubat ayı sonlarına doğru ve Mart ayının başlarında gelmekte ve yabancı ülkelere bu istikametten göç etmektedirler, bu göç bir iki hafta sürer, asla konaklayıp yumurta yapmazlar.Konuyu defalarca yetkililere ilettik, yapılan komisyon toplantılarında dile getirdik.Aldığımız cevabı duymak istermisiniz?

´O ZAMAN KUŞLARA MEKTUP YAZIN DA DAHA ERKEN GELİP GÖÇ ETSİNLER´

Be hey yetkili dalga geçtiğini zannediyor.Güya okumuş insan, aydın insan, kendince hayvanları korumaya çalışıyor.Halbuki bu kuşları gittiği yerlerde yavru demeden, yumurta demeden, limitsiz ve günsüz avlandıklarının farkında değil.

Adama sormazlar mı? Yetkili vatandaş, sen tavuk yiyormusun, et yiyormusun? Evet kilolarca ve defalarca, peki sen biliyormusun ki satın aldığın için bu hayvanlar kesiliyor, pazarlanıyor. Et yeme o zaman.Neyi savunuyorsun?

Şurda avlayacağımız kaç kuç, oysa binlerce gelip geçiyor.Onu avlamamızıda siz yasaklıyorsunuz.Kendi kendime kahrediyorum.Anlam veremiyorum.Ne yapmaya çalışıyorsunuz, hayvanları korumakmı derdiniz, o zaman adam gibi yapın işinizi, Kısmetimizi bize yedirmiyorsunuz, o zaman başkalarına da yedirmeyin.Gücünüz yetiyorsa.Adaletli olun.

Tüm dostların ve üstatlarımın affına sığınaraktan hissettiklerimi dile getirmek istedim.

Hatam varsa affola. SAYGILARIMLA AVCIYA.

Cevap : Zamanında hiç kapanmadı ki zaten. (24.02.2009 19:43:19)
Cevap Yazan:
Yönetim
Şehir: Ankara
Sayın Erdinc,
ben yıllar önce bu konu için genel müdürlükte bulunan daire başkanı ve genel müdür yardımcısı ile görüştüğümde bana da ne demişler di biliyormusunuz?
Avrupa ülkelerinden çok baskı var. Türkler ördek avında çok ördek vuruyorlar, bundan ötürü bize ördek az geliyor diye erken kapamamızı istediler. Yapacak bir şey yok demişlerdi.
Varın siz bu ülkede bazı olumsuzlukları düzeltmeye çalışın. İşimiz çok zor maalesef.

Cevap : ne yaptigina bilmeyen yoneticiler (24.02.2009 21:45:32)
Cevap Yazan:
nurettin ozturk
selam kardesler avrupa birligine gireceyizya avrupayi yag cekiyorlardir bizimkiler bak bizler sizlerin her dediginize yapiyoruz bizler iyi cocuyuz hic yaramazlik yapmayiz siz ne derseniz yapariz yurt disina gelip turkiyeyi sıkayet eden turkiyeyi ele veren yoneticilerden ne beklersiniz bizde bunu dereyi gormeden pacayi sivama derler sen once dereyi gorde ondan sonra pacani sivarsin once avrupa birligine tam alacaklarina bir garenti versinler ondan sonra yap bizde bunu gelin olmadam guve olmak derler
kusura bakmasinlar yoneticiler bazilari essek olmaliki birileri sirtina binsin yoksa uyaniklarin hali nice olurdu ne olurdu avrupanin hali essekler olmasa saygilarimla avciya

Sitemizin "Soru Cevap Bölümünde" Bulunan Videolar, Resimler, Makaleler, Vs. Ekleyen Kişiye Aittir.
Bunlardan Doğacak Sorunlardan RASTGELEAVCI.COM Sorumlu Tutulamaz.
© RASTGELEAVCI.COM Tüm Hakları Saklıdır.