Bohçacı Dedikleri - Rastgele Avcı Soru Cevap Bölümü
Sayın Ziyaretçimiz lütfen konu ve cevaplarınızda site içeriğine uygun mesajlar yazınız.
Aksi takdirde site içeriği dışındaki mesajlar yayımlanmaz.
Bilginize.
Ana Sayfa - Bohçacı Dedikleri
Konu : Bohçacı Dedikleri (19.02.2009 09:10:53)
Konuyu Açan:
Erdinc
Değerli avcı dostlarım, üstatlarım.Ülkemizde bir bohçacılık işi tuturulmuş gidiyor, bu konuda üstatlarımın affına sığınarak düşüncelerimi yazmak istedim.

Bohçacılığı benim param var ben vergimi veriyorum, ben pulumu alıyorum oda alsın zihniyetiyle algılarsak bence yanlış yaparız.

Bu gün ülkemizin ekonomik durumu malüm, evine et alamayan insanlarımız var, türlü türlü ihtiyaçlarını alamayan, diyeceksiniz ki tüfeği nerden alıyor, fişeği nerden alıyor, elindeki tüfek belki 10 paralık tüfek, 1 kutu fişek ise 15-20 av avlar belki, kendisinin ve ailesinin et ihtiyaçlarını karşılar.Köylü vatandaşın durumu gerçekten iyi değil, 150-200 Tl verecek durumda değil.Tamam avlamasınlar, ava gitmesinler yasalara uysunlar, bunu bende çok isterim.Ancak görünen olay bu.Devlet şu anda avlaklardan nasıl para kzanırım, birilerine nasıl özel avlak sağlar köşeyi döndürürüm onun peşinde, senin pulun ne vegin ne? Rant peşinde millet, ancak avlak bulamıyorlar.Çünkü zamanla yapılan yanlış tarım uygulamaları, ilaçlamalar, uçakla olsun, çiftçinin yaptığı ilaşlamalar olsun, tarlalara atılan gübreler olsun av potansiyelini oldukça düşürdü, hatta bazı yörelerde yok etti.Bunun sorumlusu devletin yanlış tarım politikasıdır.Avlanan avcı değildir.

Yanlış anlaşılmasın ben resmi bir avcıyım.Vergimi verir, pulumu alırım.

Verdiğiniz vergiler ve pul paraları ile ne yapılıyor biliyormusunuz, devlet üretim çiftlikleri kurmuş, doğaya salmak üzere keklik üretiyor geyik üretiyor vs.vs.

Bir örnek vereyim bulunduğum yöreye devlet 100 çift keklik saldı.Nasıl saldı biliyormusunuz, kamyonun tamperini kaldırıp kum döker gibi gibi döktü ve gittiler, üstelik ekim ayında.Bütün hayvanları tilkilere yem olarak bıraktılar.1 yıl geçti, şu an o havalede av yasak, iki yıl daha yasak olacak, sizi temin ederim 1 tek keklik bile yok.Neden mi?

Kekliği kış mevsimin başında bıraktılar, hayvanların yiyecek kıtlığı çektiği zamanlarda, bu hayvanları nisan aylarında bıraksalardı, hayvanlar yabanileşene kadar ekinlerin arasında gizlenir, yiyecek sıkıntısı çekmezler ve dolayısıyla zararlı hayvanlardan büyük bir kısmı kurtulurdu.1-2 yıl sonra ise havale keklikten geçilmezdi.

Keklikleri salarlarken görevlilerin bırakılacak yerleri çitlerle çevirmeleri, hayvanları çitlerin içine koymaları, 2-3 hafta kamp kurmaları gerekirdi.Hayvanlar çitin içinde iken havaya tüfek atılmalı, doğaya uçup giden hayvan doğaya salıverilmeliydi, süre sonunda hala çitin içinde hayvan varsa kuluçka için geri G*türülmeliydi.

DOĞRUMU?

Yaban Tv´de avcı bohçacı ayrımı yapılmış, katılıyorum, ama avcı bohçacı diye ayırmaları uygun değil.Bu ayırımda birşey dikkatimi çekti,

´avcı kamuflaj alır, bohçacı askerin kamufajını çalar´

Bu ne demektir söylermisiniz, yaban tv nin ortaklarından birinin kamuflaj firması var demektir.Rant meselesi yani.Adam 18 ayını devlete vermiş millete vermiş vatani görevini yerine getirmiş, gerekirse çatışmalara girmiş.Eski elbisesini işte, avda giyinmek için getirmiş, sen bu adamı bohçacı yapmışın ayıp değilmi.

Kusura bakmayın biraz başınızı ağrıttım ancak bazı konularda yorum yaparken objektif olalım, iki tarafında artılarını ve eksilerini değerlendirmeli.

Verdiğimiz vergilerin, pul paralarının nasıl ne şekilde değerlendirildiğini görelim.

Ben her zaman şuna karşıyım, zamansız avlanmayacağız, yavruda, yumurtada avlanmayacağız, avın potansiyeli tehlik_edeyse, o avı avlamayacağız.

BU MEMLEKET HEPİMİZİN, AVLAR VE AVLAKLAR HEPİMİZİN HAKKI UNUTMAYALIM Değerli dostlar.

Bu arada bazı avcılar vardır, hiç fırsat vermez, her gün avlaklarda gezer, avın yerleşmesine, oturmasına müsaade etmez, gece gündüz, zamanlı zamansız avlanır.Bütün avları ben vurayım, kimse vurmasın derler, böyle av yapanlar varsa bu arkadaşları ikaz edelim, almıyorsa ihbar edelim.Zararlı avcı budur.

SAYGILARIMLA AVCIYA.

Cevap : dogruya ne denilir (19.02.2009 21:52:31)
Cevap Yazan:
nurettin ozturk
selam erdinc eline saglik yazin icin iki seneden beri yazi yazarim bu siteyi bir kac avcidan baska birsey duymadim bogle dusunen avci kardeslerim olduguna sevindim keske bogle sadece gozle deyil ruhu gonul gozu ile goren avci kardeslerimiz cogalsa umarim ne yazmak istedigimizi anlarlar avci arkadaslar.
bu yazmis oldugun askerden getirdikleri kamuflajla ava gider yazisini yanlis bir yazi oldugunu yazdim omer borovali abemize oda dogru oldugunu sogledi dr. ali burkevi sogledi bu yazi ordan kaldirildi bunun gibi bir suru seyi yabantevede denismesine sagladim hala yaziyorum yanlislarini yabanteveyi bana sogluyorlar yazmis oldugunuz konuyu deyerlendirecegiz diyorlar burda kendimi ogmuyorum ne yaptigimi ve ne yapmak istedigimi ve tepkilerimi her yerde her konuda yazmayi ugrasiyorum boyuk millet meclisi niye vardir milleti temsil etsin diye vardir niye besyuzelli tane milletmeclisi vardir herkez orayi gidemeyeceginden insanlar kendine temsil edecek guvendigi inandigi kisiye secerek orayi gonderirler
baska ne ise yarar bu milletvekilleri cok kafa olsun dogruyu bulsunlar diye vardir az kafa dogruyu gec bulur ama cok kafa dogruyu cabuk bulur
demek istedigim cok kafa bir arayi gelirse yanlislari cabuk bulur
biz avcilarda bir arayi gelirsez ister torbaci ister resmi bir orta yol bulunur yoksa sen bogcacisin sen avcisin ben resmiyim paran varsa avlan yoksa bak ben bir tomar para veriyorum sen vermiyorsun av olan yerleri ozel avlak av turizimi icin yasaklamak av olan yerleri yasak yapmakla birseyler yapamayiz birseylerde uretemeyiz. tartisir dururuz bir arpa yol alamayiz

DERİM HER ZAMAN

DEVLETSİZ MİLLET OLMAZ, MİLLETSİZDE DEVLET OLMAZ. ÖNCE MİLLETİ BULMAN LAZIM DEVLET OLMAK İÇİN, YOKSA DEVLET OLAMAZ BAŞKALARININ UŞAĞI OLURSUNUZ.

SAYGILARIMLA AVCIYA

Cevap : bohçacılık (02.04.2009 16:23:36)
Cevap Yazan:
mehmet yurtyapan
Şehir: mersin
Avcı sadece avcılık belgesi olana denmez bohcacıda sadece avcılık belegesi olmayana denmez bohçacı dediğin silahını 7_8yaşındaki çocuğun eline silah verendir bohçacı nesli tükenmek üzere olan hayvanları bile avlayana denir.Önüneherçıkan hayvanı vurana denir.her avcılık belgesi olmayan bohcacı değildir.Bohcacı insanların olduğu yarlerde silah kullanada denir.avcılık sadece avlanmakla bitmez avladığın hayvanların geleceğinide düşüneceksin o hayvanı ona göre avlayacaksın,hayvanlarıda koruyocaksın avlanması yasak olan hayvanları avlamayacaksın avlayanları uyaracaksın;DEVLETSİZ MİLLET OLMAZ MİLLETSİZ DEVLETTE OLMAZ avcılıkta buna benzer(HAYVANSIZ ÜLKE VE HAYVANSIZ DÜNYA OLMAZ)Hayvanlarınızı koruyun her zaman avlanmak önde değildir.Avladığın hayvanlarıda korumaklada yükümlüsünüz.

Cevap : bohçacı (02.04.2009 16:28:12)
Cevap Yazan:
hasan keskin
mehmet yurtyapan mesajından alıntı:
Avcı sadece avcılık belgesi olana denmez bohcacıda sadece avcılık belegesi olmayana denmez bohçacı dediğin silahını 7_8yaşındaki çocuğun eline silah verendir bohçacı nesli tükenmek üzere olan hayvanları bile avlayana denir.Önüneherçıkan hayvanı vurana denir.her avcılık belgesi olmayan bohcacı değildir.Bohcacı insanların olduğu yarlerde silah kullanada denir.avcılık sadece avlanmakla bitmez avladığın hayvanların geleceğinide düşüneceksin o hayvanı ona göre avlayacaksın,hayvanlarıda koruyocaksın avlanması yasak olan hayvanları avlamayacaksın avlayanları uyaracaksın;DEVLETSİZ MİLLET OLMAZ MİLLETSİZ DEVLETTE OLMAZ avcılıkta buna benzer(HAYVANSIZ ÜLKE VE HAYVANSIZ DÜNYA OLMAZ)Hayvanlarınızı koruyun her zaman avlanmak önde değildir.Avladığın hayvanlarıda korumaklada yükümlüsünüz.

Cevap : bu yazilar. basta durmali (12.07.2009 23:55:18)
Cevap Yazan:
nurettin ozturk
selam avci bogle guzel yazilar. okuyamasiniz. baska yerde. bu yazilarin tam arkasindayim cok kafa guzeli bulur. yeterki kafalar guzeli bulmayi dusunsun gormeyi bilsin. mantikli dusunen avcilar kardesler cikacaktir bogle her zaman burdaki yazilar bundan yillar once avcilik belgesi yokken bogle avcilik yasaklari yokken biz az kalan hayvanlari uremeyi kalan ve civtlesmeyi basladiginda av hayvanlari boyuklerimiz bize kizardi sakin avlanmayin diye ve avi birakin derlerdi silah verse elimize silahi bize tesdim etmezdi biraz ellerdik bir tarafindan silahi kendi tutarlardi sogle soglerlerdi seytan doldurur anlami unutulan fisek olur silahta diye cocuklarin alabilecegi yeri silah koymaz asmaslardi saygilarimla avciya

Sitemizin "Soru Cevap Bölümünde" Bulunan Videolar, Resimler, Makaleler, Vs. Ekleyen Kişiye Aittir.
Bunlardan Doğacak Sorunlardan RASTGELEAVCI.COM Sorumlu Tutulamaz.
© RASTGELEAVCI.COM Tüm Hakları Saklıdır.